Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Celik, takim ise degerlidir...

June 3, 2011

       Takım çeliğini diğer çelik kollarından ayıran ana özellik üstün vasıflar ile donatılmış olmasıdır. Her takım çeliğinden istenen farklı üstünlükler vardır. Aşınma dayanımı, tokluk, korozyon direnci, parlatılabilirlik bunların başlıcalarıdır. Tek tek bu özellikler istenilebileceği gibi bunların hepsine optimum seviyede haiz özellikte çelik lerde mevcuttur. Takım Çelik ekibi olarak takımınızın en uzun soluklu çalışabilmesi için doğru çeliği seçmenizde yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

 

       Ülkemizde en yoğun kullanılan takım çeliklerinin sayısı 12 civarında dır. Avrupa'da bu sayı 32, Amerika'da 26  ve japon'ya da 22 civarındadır. Peki neden 12 çelik te iş görürken ismi geçen ülkelerde daha çok seçenek mevcut? Cevabı çok basit aşırı rekabetin oluşturduğu çeşitlilik. Çok eski değil 2001 yılında ülkemizde sadece 4-5 çeşit çelik yoğun kullanıyordu "DIN 1.2379, DIN 1.2344,DIN 1.2842, DIN 1.2080" ve yabancı firmaların tekelinde olan bu ürünler faiş fiyatlar ile satılıyordu. Bu açığı gören yerli bazı iştirakçiler de rekabet ortamına dahil olunca sanayimiz bu kulvarda can buldu diyebiliriz. Tabi bu yıllarda ülkemizde ciddi bir sanayi devrimi yaşandı ve sonrasında inşaat sektörünün lokomotif etkisiyle uzun yıllar sanayimizin üzerinde bir kara bulut olarak dolaşan tekel alaşımların aslında o kadar da pahalı ve ulaşılmaz olmadığı yerli mühendislerimizin girişimleriyle aşıldı. Takım Çelik, Avrupa, Amerika ve Japon üreticiler den ithalat yapmaktadır ve her üreticinin en ehil olduğu çelik grubunu sizler için seçmektedir. DIN 1.4112 , DIN 1.4125 , DIN 1.2363, DIN 1.2360, DIN 1.2601 gibi amacına uygun tasarlanmış rekabet çeliklerini siz sanayicilerimiz ile tanıştırmaktadır.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bizi Takip Edin

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2014 Takım Çelik kadrosu tarafından düzenlenmiştir ve tüm hakları Takım Çelik 'e aittir. Kopya ve taklit edilmesi halinde hukuki yollara başvurulacaktır.